TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

Her Kitap Bir Dünya Projesi

 

Proje Amacı: "Her Kitap Bir Dünya Projesi" öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve bilincini kazandırarak, onlara kitap okumayı sevdirmeyi, kelime dağarcıklarını zenginleştirmeyi ve öğrencilerin güven duygularını geliştirerek; Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanabilmelerini amaçlamaktadır.

 

Proje Özeti: Proje, Tekirdağ ilindeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenci, öğretmen, idareci ve velileri kapsamaktadır. Proje kapsamında okullarımızda belirli saatlerde okuma etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğe sadece öğrenciler değil; öğretmen, idareci ve mümkünse velilerimizn de iştirak etmesi sağlanacaktır. Bu kapsamda her okul idaresi 20 dakikalık okuma saati uygulamasının hangi saatlerde yapılacağını belirlecek ve okulda duyurusunu yapacaktır. Ayrıca okullar, okuma saatimi programlarını Eylül ayı sonuna kadar bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderecektir. Ailelerle birlikte kitap okuma için her gün 20.30'da en az 30 dakikalık kitap okuma saati uygulması gerçekleştirilecektir. 

 

Projenin Hedef Kitlesi: Tekirdağ ili genelindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrenciler.

 

Projenin Başlama-Bitiş Tarihleri: 2023 Ağustos - 2024 Haziran

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.