TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

İhmal ve İstismara Bütüncül Bir Bakış: Öncesi ve Sonrası İçin Etkili Müdahale Teknikleri Eğitimi Verildi

İhmal ve İstismara Bütüncül Bir Bakış: Öncesi ve Sonrası İçin Etkili Müdahale Teknikleri Eğitimi Verildi

Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan "İhmal ve İstismara Bütüncül Bir Bakış: Öncesi ve Sonrası İçin Etkili Müdahale Teknikleri" eğitimi Ergene ilçesinde Şehit Mehmet Zeki Erden Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

4 gün 28 saat süren eğitimin sonunda öğretmenler, çocuğun gelişim dönemlerini anlama, oyunun önemini kavrama: yaş dönemlerinin özellikleri, yaşa uygun cinsel davranışlar, çocuğun cinsel ihmal ve istismarını anlama, oyunla sağaltma çalışmaları: cinsel ihmal ve istismar türleri ve tespiti, ihmal ve istismarın önlenmesi, istismara uğrayan çocuklar ve oyunun iyileştirici gücü, çocuğun ihmal ve istismara karsı korunması: ihmal ve istismarın yasal süreçlerini anlama, çocuğu koruma yöntemlerini fark etme, yaşa uygun soru ve cevaplar konularında donanım kazandılar.
12-12-202212-12-2022

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.