TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması Başlıyor

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması Başlıyor

Lise ve yükseköğretim seviyesindeki mesleki ve teknik eğitim öğrencilerinin, bilgi ve becerilerini kullanmalarına olanak sağlamak, bilimsel düşüncelerini yönlendirmek, girişimcilik ve rekabet edebilme bilincini oluşturmak, bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak amacıyla Bakanlığımız ve TÜBİTAK arasında 30.01.2014 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında her yıl Uluslararası MEB Robot Yarışması düzenlenmektedir.

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 8-11 Mart 2023 tarihleri arasında "Cumhuriyet ve Teknoloji" teması ve "Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da" sloganı ile Bursa ilinde Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Serbest Proje, Temalı ile bu yıl ilk defa yapılacak olan Su Altı Aracı (ROV) ve Otonom Araç kategorileri olmak üzere toplam 14 kategoride yapılacaktır.

Yarışmanın takvimine, uygulama kılavuzuna ve diğer bilgilerine https://robot.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Yarışmaya ilgi duyan tüm öğrencilerimizi sürece katılmaya davet ediyoruz.

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması Afiş

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.