TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

Okul Öncesi Sürdürülebilir Yaşamı Destekleme Projesi

Projenin Amacı: Erken çocukluk döneminde ekolojik bilincin geliştirilmesi, sorunların çözümünde okul öncesi öğrencilerinin aktif katılımlarının sağlanması ve insanın doğaya hükmeden, onu tüketen bir anlayıştan çıkıp sürdürülebilirlik için koruma anlayışına geçmesi için erken önlem alınması; 3-6 yaş aralığındaki öğrencileri kapsayan, sürdürülebilir yaşama dair uygulamaların gerçekleştirilmesi ve çevreyi koruyan, iklim değişikliği için önlem alan, ekolojik dengeyi sağlamaya çalışan nesillerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Projenin Özeti: Proje çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Öncesi Eğitim Okul / Kurumları tarafından uygulanacak çalışmalar proje planı dahilinde gerçekleştirilecektir.  Gerçekleştirilecek bu etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlar kendilerine görev verildiği takdirde ev sahipliği yapacak ya da kendilerine resmi yollardan bildirildiği şekilde etkinliklere öğrenci, öğretmen ya da idarecilerin katılımlarını sağlayacaklardır. İlçe ve okul/kurumlara iletişim becerileri yüksek, koordinasyon konusunda yetenekli, sosyal etkinliklere katılımcı ve teşvik edici gönüllü öğretmenler arasından kurul toplantılarında temsilciler seçilecektir. Hedef kitle Okul Öncesi öğrenci, öğretmen ve eğitim yöneticilerine yönelik olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklere içerik olarak uygun olması durumunda, veliler de dahil edilebilecektir.


Projenin Hedef Kitlesi: Okul Öncesi öğrenci, öğretmen ve eğitim yöneticileri

 

Projenin Başlama-Bitiş Tarihleri: 2023 Ağustos - 2024 Haziran

Okul Öncesi Sürdürülebilir Yaşamı Destekleme Projesi Rapor Formu

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.