TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

Protokol Kuralları Semineri

Protokol Kuralları Semineri

Valimiz Aziz Yıldırım'ın katılımı ile Tekirdağ Öğretmen Akademisi Projesi kapsamında  Protokol ve Kurumsal Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan Ataöv'ün gerçekleştirdiği "Protokol Kuralları" Semineri düzenlendi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen seminere Valimiz Aziz Yıldırım'ın yanı sıra, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan,  İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilimizdeki resmi-özel okullarda görev yapan okul ve kurum müdürleri katıldı.

 

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın konuşmasıyla başladı. Ardından Semineri sunan İhsan Ataöv; "Protokol, resmi olan her işte karşımıza çıkan, resmi hayattaki iletişim kuralları olarak ifade edilen işin adıdır. Protokol, devletin içinde olduğu her anda temsil gücü düşük olan astlar ile temsil gücü yüksek olan üstler arasındaki itibar ilişkileridir. Protokol temsildir. Temsil nedir ? Bir kişinin birden fazla kişi adına bir yerde bulunmasıdır. Temsil bazen başkaları adına bir kürsüden sesini iletmedir. Temsil bir kişinin tavır ve davranışlarıdır. Protokol bir edep, bir terbiye, bir adaptır. Protokol evimizde gördüğümüz terbiyenin devlet temsilinde şekil bulmuş halidir." dedi.

 

Seminerin ardından Valimiz Aziz Yıldırım, Tekirdağ'a gelip protokol konusunda katılımcıları bilgilendirdiği için Uzman Ataöv'e teşekkür etti ve plaket taktim etti.

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.