TEKİRDAĞ İL MEM ARGE

TEKİR-AĞ Projesi

Projenin Amacı: Proje, okul/kurumların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, öğretmen ve yöneticilerin mesleki kapasitelerinin artırılması, öğrencilerin akademik başarısının yükseltilmesinin yanı sıra sosyal, sportif, kültürel etkinliklere katılımlarının sağlanması adına gerçekleştirilecek eylemlerin, uygulama birlikteliği içinde belirli bir takvime bağlı kalarak sistemli ve izlenebilir hale getirilmesi amacını taşımaktadır.  

 

Projenin Özeti: Eğitim-öğretim kapsamında belirlenen öncelikler ve hedefler çerçevesinde İl Proje Koordinasyon Kurulu marifetiyle okul/kurumlar için 6 gelişim alanı (ortaokul ve ortaöğretim için 7 gelişim alanı) tespit edilmiş olup, bu gelişim alanlarına uygun her okul/kurum türüne (öğretmenevi, RAM ve BİLSEM'ler hariç) özgü eylemler belirlenmiştir. Eğitim kademeleri dikkate alınarak hazırlanan eylemler okul/kurumların fiziki, kurumsal, akademik gelişimlerini esas alan iyileştirme faaliyetleridir. Gelişim alanlarına göre her ay okul/kurumlar tarafından gerçekleştirilecek olan eylemler "proje raporlama" kısmında detaylı olarak açıklanan modüle girilecek ve İl Değerlendiricileri tarafından kontrol edilecektir. Ortak eylemlerin ve sonuçlarının somut olarak ortaya konulacağı proje ile objektif değerlendirmeler yapılabilecek aynı zamanda eğitim-öğretimde sürdürülebilir kaliteyi yakalayabilme adına da önemli bir yol kat edilmiş olacaktır.

 

Projenin Hedef Kitlesi: Tekirdağ ili genelindeki tüm resmi okul/kurumlardaki öğrenci ve kursiyerler

 

Projenin Başlama-Bitiş Tarihleri: 2022 Ağustos - 2023 Haziran

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ - 0 282 261 20 11 Dahili 145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.